Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
po-pá 8:15 - 17:00 hod
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Lepidla » Tmely
  3. BONA D750 lepidlo 14 kg

BONA D750 lepidlo 14 kg

Bona D750 je jednosložkové disperzní lepidlo s mokrým ložem neobsahující rozpouštědla, které je zesílené vlákny a slouží k lepení designových dílcovýc... celý popis
Dostupnost
do 1 - 3 dnů
2 122,00 Kč
1 753,72 Kč
bez DPH
ks
Kompletní specifikace

Bona D750 je jednosložkové disperzní lepidlo s mokrým ložem neobsahující rozpouštědla, které je zesílené vlákny a slouží k lepení designových dílcových podlahovin z PVC a vinylů na savé podklady ve vnitřních prostorech. Lepidlo s nízkými výpary je ideální díky krátké době odvětrávání a vysoké přilnavosti k lepení designových dílcových podlahovin v pásech, obdélnících / čtvercích. Díky své vysoké odolnosti vůči smyku je minimalizován vznik spár u designových dílcových podlahovin z PVC. V důsledku toho ani není nutné dělat zarážky a nebo zatížení prvků podlahy. Lepidlo je vhodné na použití pouze v interiéru.

VLASTNOSTI:
* Velmi nízké výpary EMICODE EC1 Plus
* Neobsahuje rozpouštědla podle TRGS 610
* Vysoká odolnost vůči smyku
* Dobrá přilnavost
* Krátká doba odvětrávání
* Snadné zpracování
* Dlouhá otevřená doba
* Minimalizace tvorby spár designových dílcových podlahovin z PVC
* Lepidlo je vhodné pro podklady s podlahovým topením

TECHNICKÉ ÚDAJE:
Báze: disperze na bázi etylen-vinylacetát-akrylát, zesílená vlákny
Barva: béžová
Viskozita: lehce roztíratelné
Spec. hmotnost: 1,0 g/cm3
Teplota při zpracování: teplota vzduchu min. 18°C, teplota podkladu 15°C - 20°C, relativní vlhkost vzduchu: max. 65 %
Nářadí pro aplikaci: ozubená špachtle Bona 350F (TKB A2)
Doba odvětrávání: cca. 5 min.*
Doba zpracování: cca 25 – 30 min*
Zátěž po: po cca 24 hod., plná zátěž po 3 dnech
Čištění: odstranit teplou vodou
GISCODE: D1, neobsahuje rozpouštědla podle TRGS 610
EMICODE: EC1 Plus
DIBt registrace: Z-155.20-265
Kód odpadu: 08 04 10
Likvidace obalů: prázdné obaly odevzdejte na řízenou skládku k recyklaci
Skladování: neskladujte trvale při teplotách nižších než +5°C, chraňte před mrazem, v létě skladujte v chladu (pod +25°C)
Skladovatelnost: v neotevřeném originálním obalu min. 12 měsíců od data výroby.

* při 20°C a 50% rel. vlhkosti vzduchu

Respektujte pokyny na našem bezpečnostním listu!

ZPRACOVÁNÍ:
Příprava podkladu: Podklad musí být savý, rovný, čistý, trvale suchý, bez trhlin, pevný v tahu i tlaku a ne příliš hladký ani drsný. V případě nutnosti musí být pro pokládku popř. odborně připraven. Prohloubeniny a otvory se mohou předem vyplnit odolnou vyrovnávací cementovou stěrkovací hmotou Bona H610. Pro pokládku podlahoviny z PVC se musí všechny podklady zásadně připravit vhodnou savou samonivelační stěrkovou hmotou, jako je Bona H600 a H660. Toto platí obzvláště pro nesavé podklady nebo podklady citlivé na vlhkost, jako potěry z litého asfaltu nebo siřičitanu vápenatého (anhydrid). Dbejte na dostatečnou suchost podkladu a také stěrkové hmoty, aby se předešlo následnému vzniku zápachu nebo bublin. K tomu prosím respektujte mimo jiné pokyny v příslušných technických listech Základní nátěry (penetrace) a stěrkové hmoty Bona.

VHODNÉ PODKLADY:
Všechny savé podklady nebo nivelované vhodnou stěrkovou hmotou. Lepidlo musí mít před použitím teplotu místnosti. Během zpracování a procesu tuhnutí musí být zaručeny následující klimatické podmínky v místnosti : Teplota vzduchu: 18-25°C, teplota podkladu: min. 15°C (topení v podlaze max. 20°C, rel. vlhkost vzduchu: max. 65%). Zabraňte dopadu přímých slunečních paprsků. Vysoká vlhkost vzduchu a nízké teploty prodlužují, nízká vlhkost vzduchu a vysoké teploty zkracují dobu zpracování, proces tuhnutí a schnutí. Podlahoviny musí mít před pokládkou a lepením rovněž pokojovou teplotu místnosti a musí se přizpůsobit klimatu místnosti při pozdějším používání . Respektujte také pokyny pro zpracování výrobce podlahoviny!

Plocha s nanesenou stěrkou se musí před aplikací lepidla lehce přebrousit (P80) a vysát výkonným průmyslovým vysavačem. V žádném případě se však nesmí suchá stěrková hmota leštit příliš dlouhým a intenzivním broušením! Následně naneste základní nátěr (penetraci) Bona D510 (zředěný vodou v poměru 1:1), aby se příp. navázal zbytek prachu. Dbejte na dostatečné vyschnutí základního nátěru (doba schnutí cca. 30 min.*)! Poté naneste lepidlo rovnoměrně vhodnou ozubenou špachtlí - Bona 350F (TKB A2), na podklad. Přitom se nesmí vyskytovat místa s větším množstvím lepidla a/nebo dojít k zachycení částic, aby se zabránilo jejich pozdějšímu vykreslení na ploše podlahoviny. Lepidlo po nanesení nechejte v závislosti na klimatu v místnosti a savosti podkladu cca. 5 min.* odvětrat. Teprve pak by se měla na lepidlo pokládat a pevně přitlačit designová dílcová podlahovina. Doba zpracování je cca. 25-30 min.* Nanášejte
jen tolik lepidla, kolik podlahoviny lze během doby zpracování položit. Pozor: použité nářadí musí být čisté. Nepatrné znečištění jinými lepidly může silně pozměnit vlastnosti lepidla!

Okraje podlahoviny nebo čelní konce, které neleží rovně, se musí před položením válcovat, aby se vyrovnalo existující pnutí. Deformace nebo zvednuté okraje se musí během lepení zatížit. Cca. 15 minut po položení se musí podlahovina ještě jednou přitlačit vhodným přitlačovacím válcem.

* při 20 °C a 50% rel. vlhkosti vzduchu
Spotřeba:
Ozubená špachtle Bona 350F (TKB A2)
Designové dílcové podlahoviny z PVC v pásech nebo čtvercích/obdélnících
Spotřeba cca. 200-300 g/m2

UPOZORNĚNÍ: Bona D750 není vhodná pro lepení podlahovin, koberců, PVC prodávaných jako metráž nebo k lepení jiných pružných podlahovin.

Potřebujete pomoc?
po-pá 8:15 - 17:00 hod
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.